toplantı salonu akustik düzenleme

Toplantı salonlarında ses yalıtımı oldukça önemlidir büyük bir alana sahip olduğu için yankılanma, eko ve ses karmaşası olacağı için konferans salonlarına ses yalıtımı yapılmaktadır. Kalabalık ortamlarda kurulu olan toplantı salonlarında verimli bir alan elde etmek için dışarıdaki gürültü ve seslerin mekana girişinin ve toplantı salonundaki seslerin dışarıya çıkmasını engellemek gerekmektedir. Daha verimli, sağlıklı ve kaliteli bi çalışma ortamı sağlamak için ses yalıtımı yapılması gerekiyor.

Toplantı salonu ses yalıtımında kullanılabilecek malzemeler ise akustik kumaş panel, baflle tavan paneli, kanopi, akustik sünger, melamin sünger gibi malzemeler daha çok tercih edilmektedir. Toplantı salonunda kullanılacak malzemenin ortamın akustiğine uygun olması oldukça önemlidir.

Kullanılacak malzemeler sadece ses yalıtımı değil dekoratif açıdan da şık bir görüntü sağlamalıdır ve doğru malzemenin seçimi için toplantı salonlarında ses yalıtımı yapılmadan önce keşif kesinlikle önemlidir. Toplantı salonunda üst düzey kaliteli bir uygulama için ses yalıtım malzemeleri seçiminin doğru olarak yapılıdır ve ses sorunlarının yok edilmesi gerekir. Gerek görüldüğünde yanmaz ve bariyer özelliği bulunan bu akustik ses yalıtım süngerlerin de toplantı salonlarında kullanılmaktadır.Toplantı salonu ses yalıtımı için seçilecek olan ürünün salonun yapısı duvarların konumu, tavan yüksekliği ve dış ortamın özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır.