Estetik tasarımı akustik konforla birleştiriyoruz!

Türkiye’de ilk profesyonel iç mekan akustik ses yutucu panel üretimi yapan firmamızın en büyük hedefi, dünya piyasasındaki öncü firmalarla aynı kalitede ürün yapmak ve tüm dünyaya sunmaktır.

İSTANBUL AKUSTİK, markasıyla günümüz iç mekanlarının yüksek akustik tasarım ve performans ve mimari tasarım ihtiyacına yönelik olarak 2000 yılında asma tavan ve duvar paneli üretimiyle pazardaki faaliyetlerine başlamıştır.

Uygulama yapılacak olan alanların öncelikleri ve kriterleri doğrultusunda, müşterilerine standart veya talebe özel olarak hazırlanan 1.500.000 m² kapasitesiyle çok geniş bir ürün yelpazesinden seçim yapma imkanı sunmaktadır.

Kapalı mekanlardaki ses kontrol altına almak ve ses konfor yaratmak önemli bir mimari çözümdür. İSTANBUL AKUSTİK bu çözümleri tüm kullanıcılara sunarken, hem yüksek ürün performansı hem de uzun süre kullanılabilirlik taahhüt etmektedir. İSTANBUL AKUSTİK markalı ürünlerimiz kapalı alanlarda insan sesleri, mekanik sesler, müzik sesleri gibi yankı yapan ve ses konforunun düzeltilmesi gereken tüm alanlarda kullanım içindir. Yankılanan sesi tek bir yerde tutmak mümkün değildir. Ses her boşluktan akar ve çarparak çoğalır. .

Biz bu noktada devreye girerek çarpmaları azaltıyor, hatta engelliyoruz. Panellerimizin ses indirgeme katsayısı (NRC) 0,85-1,15 aralığındadır. Cam yününün elyaf dokusu ürüne yüksek ses akustiğinin yanı sıra ısı izolasyonuna da katkı sağlamasında dolayı büyük avantaj sağlamaktadır. Günümüz binalarında yapılan ısıtma ve soğutma sistemleri, insan yoğunluğunun fazla olduğu mekanlarda ortam ısısının korunması açısından önem taşımaktadır. Paneller ısıyı sabit tutmanız gereken cihaz odalarında ısı dengeleyici olarak da kullanılabilir. İSTANBUL AKUSTİK %95’e kadar bağıl neme dayanıklı bir ürün yelpazesi sunmaktadır. .